З ВИШИВАНКОЮ У СЕРЦІ
06-11-14, 16:51

Вишиванка для кожного українця - не просто декоративна річ чи витвір мистецтва. Це й потужний оберіг, і вишита історія нашого народу. Тому тиждень, коли школа розцвіла найрізноманітнішими вишиванками та наповнилась гарною музикою, запам'ятався багатьом - і школярам, і вчителям, і гостям, і випускникам, і студентам, котрим гостинно відчинила двері міська ЗОШ №5.

Актовий зал був заповнений вщерть. І ось звучать позивні, шум стихає, і на сцені з'являються ведучі - Максим Шарко та Андрій Динько. Дзвінко лунають слова:

Зібрались ми у нелегку годину,

Щоб обереги краю вшанувать,

Тому, як справжні патріоти України,

Дозвольте свято гімном розпочать!

У виконанні учнів 1-В класу зворушливо звучить гімн. Поклавши руку на серце, його підхоплюють усі присутні. Урочисту мить продовжує хвилина мовчання, якою вшановують пам'ять загиблих героїв.

...Палкі слова й пісенні переливи,

Тепло наших сердець і запльний танок

Присвячуємо нині оберегам України,

Нехай лунають співи до зірок! - проголошують ведучі, і на сцені - дивовижне дефіле у вишиванках. У виконанні вокальної групи 3-Б класу звучить пісня "Донечка Вкраїни".

Народне прислів'я каже, що без верби й калини нема України, учасники ж свята упевнено додають: "І без вишиванки Україну теж неможливо уявити". З піснею з'являється на сцені Вікторія Штунь - гарна україночка. Їй на зміну вибігають гімнасти з оригінальною композицією під мелодію "Рушник-рушничок". Згодом маленька першокласниця Уляна Іщик дивує присутніх щирістю своєї пісні "Вишиванка". Дивну квітку у віночок танцю вплітають дівчата-красуні: Наталка Пасальська, Вікторія Штунь, Дарина Ізюк, Тетяна Вишневська та Діана Вінк. Їхня наставниця - колишня випускниця нашої школи Юлія Пасальська - уважно ловить кожен рух і, здається, навіть поглядом підбадьорює і надихає учасниць дивовижного дійства, у якому сплелись грація, музика та краса.

Ведучі - Андрій та Максим - розповідають легенду, з якої присутні можуть дізнатися, звідки з'явилася вишиванка. Перед внутрішнім зором гостей з'являються і красуні-дівчата, і Змій, який їх викрав, і лицарі, котрі, звичайно ж, поспішають визволяти з біди. "Де у хаті є вишиванки, там рід живе довго та щасливо", - завершують ленду юнаки, і сказане ними не викликає жодного сумніву у запрошених.

А тим часом гості свята теж непомітно потрапляють у полон, тільки не до жахливого Змія, а в полон дивовижної магії, що народжується у звуках пісні "Вишивала дівчина сорочку", котру сердечно виконують Оленка Гонтарук та її мама. Пісенну естафету підхоплюють ведучі - у виконанні Андрія Динька та Максима Шарка особливо проникливо звучить пісня "Два кольори". Вокальна група "Берегиня" теж долучається до свята - у їньому виконанні звучить пісня "Червона калина". Хореографічна композиція "Перлина-Україна" викликає щирі оплески присутніх, як і "Козаки" з 2- А класу: А.Матусевич, М.Дорош, А.Бабік.

Щира пісня "А сорочка мамина" у виконанні Ю.Усенко з 3-Б збирає бурхливі оплески присутніх. А завершує свято вокально-хореографічна композиція "Україна-це ми".

Свято залишило світлий слід у душі кожного, кому пощастило побувати на ньому. Нехай же кожен з нас також візьме до уваги й засторогу, котра звучала цього дня зі сцени:

...Лише щоби не тільки раз у рік

І не заради конкурсу чи слави

Вдягали українці рідний стрій,

Який майстерно й ніжно вишивали.

Нехай вишиванка завжди охороняє від усього злого й ваше серце, шановні читачі!

Наталія Самрук

Категорія: Мои файлы | Додав: машина
Переглядів: 579 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0