Середа
19-12-18
04:57
Наші помічники.
Нам виповнилось..
Фільм про школу
Так ми працюємо!
ЗОШ №5 I-III ступенів м.Володимира-Волинського
Головна » Файли » Мои файлы

СЛОВО ПРО МУЖНІСТЬ
06-11-14, 16:58

 

У день золотої, прозорої осені 
До вас всіх звертаюсь, діти,
Лишіть на хвилину щоденні турботи
 
З собою побудьте в глибокій скорботі 
Згадайте, вклоніться
Живим  і полеглим в двобої звитяжнім ,
 
Усім, хто кував перемогу й загинув 
За тебе, за мене, за всю Україну!

 

саме такими словами звернулась до учнів 7-Б класу Таїса Миколаївна Матишейко під звуки усім відомої пісні «Пливе кача», а тоді поставила непросте запитання: - Що таке мужність? Коли  можна назвати мужньою людину?

Посипалися учнівські відповіді, адже мужність для кожного з них –не просто набір звуків, а щось своє, особливе у контексті сучасних політичних подій. Усе сказане Таїсія Миколаївна узагальнила у слайдах, які з’явилися на екрані:

Мужність — одна з чеснот,щовідображає моральну силу при подоланні страху. Мужність часто виступає як здатність переносити страждання, включаючи фізичну біль.

Мужній — бравий, сміливий, рішучий, небоязкий, величавий, хоробрий, відважний, безстрашний, енергійний, доблесний, молодечий, відчайдушний, молодецький.

Ознаки  мужності:

Мужніми називають людей, які володіють такими якостями характеру:

ž    Сміливість, безстрашність у вчинках, а не на словах.

ž    Сила духу, волі, характеру.

ž    Стійкість перед обличчям небезпеки і труднощів.

ž    Твердість у своїх рішеннях.

ž    Уміння стримати дане слово не дивлячись ні на що.

ž    Серйозне ставлення до життя, слів і вчинків.

ž    Впевненість, відсутність зміни думки і вміння «не прогинатися» під інших.

На підтвердження усього, сказаного вище, класний керівник навела афоризми про мужність:

ž    Хто осмислено спрямовується заради добра в небезпеку й не боїться її, той мужній, і в цьому мужність(Аристотель)

ž    Мужність - чеснота, у силу якої люди в небезпеках роблять прекрасні справи (Аристотель)

 

Учні пригадали прислів’я про цю необхідну для кожного рису характеру:

ž    Сміливого  і  куля не бере.

ž    Чия відвага, того й  перевага

ž      Не журися, козаче, нехай   ворог плаче!

ž     За честь голова гине.

 

Школярі один за одним озвучували те, як проявлялась мужність у різні часи: від античності до нового часу, у військовій справі, під час Великої Вітчизняної війни та у страшній Чорнобильській катастрофі, наводили приклади пожежно-рятувальних підрозділів та навіть пригадали мужню жінку – Лесю Українку, котра не скорилася ударам суворої долі. Звичайно ж, не обійшли увагою й події АТО, котра розгортається на сході, проте має стосунок до кожного українця, а також згадали й промужність українських військових та добровольців, їхню вірність Присязі українському народові, готовність віддати життя за мир і спокій в Україні, героїзм простих українців, які з перших днів антитерористичної операції допомагають забезпечувати війська захисним спорядженням, ліками, продовольством та, не зважаючи на ризик, вивозять із захоплених міст і сіл мирних громадян, про українців, які приймають у себе родини, що вимушені покинути свої рідні домівки.

Звичайно ж, не можна було не сказати про нагороду за доблесть і відвагу – орден «За мужність», яким тільки 10 вересня нагороджено 229 українських військовослужбовців, зокрема льотчиця Надія Савченко, кулеметник Дмитро Махов та багатьох інших героїв.

З особливою гордістю прозвучала інформація про те, що за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм»  орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено волонтера 51-ї ОМБР з Володимира-Волинського Романа Мартинюка. Багато хто пам’ятає цього чудового вчителя та небайдужу до всеукраїнського лиха людину, адже Роман Юрійович свого часу навчав інформатиці школярів нашої ЗОШ № 5.

Листи воїнам написали учні нашої школи , взявши активну участь у  Всеукраїнській  акції «Лист пораненому». А в цей день учні 7-Б класу написали свої побажання усім учасникам-воїнам АТО  на паперових голубах – символах миру.

Під звуки пісні «Пливе кача» учні запалили свічку пам’яті та схилили голови у хвилині мовчання. У мінливому полум’ї свічі вони бачили і вогні майдану, і спалахи боїв на сході, і вогник надії на мирне життя.

 

Наталія Самрук

Категорія: Мои файлы | Додав: машина
Переглядів: 618 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0