Андріївські вечорниці ч.2
21-12-16, 09:24

      Пізньої осені, коли селяни закінчували роботу в полі, сонце повертало на зиму,  а природа поступово засинала, наставали довгі вечори. Молоді дівчата та хлопці збиралися на вечорниці. Там вони пряли, вишивали, співали, оповідали байки і казки, організовували різні забави. Чи не найвідомішими серед українських вечорниць були андріївські. І, щоб трішки торкнутися історії життя наших бабусь та прабабусь, учні 3-В класу разом з класоводом Наталією Бабік (ЗОШ № 5) організували для батьків та гостей свято українських вечорниць.

     Як справжні господарі, Марічка Потирук та Юрій Недільський  запросили усіх до себе на гостину. Допоки дівчата чекали на хлопців, то встигли переробити багато домашньої роботи: вишити рушники, наліпити вареників, ще й дізнатися про свою долю. Кидали чобіт, щоб побачити, з якого краю наречений. Ставили у воду гілки вишні, приказуючи: «Святий Андрію, маю на тебе надію: дай, щоб вишня зацвіла, а мою долю на поріг привела». Готували балабушки, щоб нагодувати песика. А тут і парубки не забарилися. Музика заграла, дівчат до танцю запросили. Прийшов на гостину парубок Роман із в’язкою бубликів. Напередодні він сватався до дівчини Уляни. Та, бачте, замість рушників отримав гарбуза. Хлопець не засмутився, адже з гарбуза також є користь: і насіння, і кашу зварити можна.

     А які ж Андріївські вечорниці без калити й пана Калитинського та Писаря, який тримав на поготові квача з чорної тканини, начебто намащеного сажею? А після гри господарі розділили калиту й пригостили нею усіх присутніх.

На святі було багато українських пісень, жартів, танців. А ще конкурсів та різних розваг, у яких брали участь і батьки школярів. Турботливі татусі годували діток варениками, сильні – змагалися, у кого в жмені поміститься найбільше горіхів. Вправні матусі переносили ложкою вареники. Найспівучіші батьки позмагалися у знанні українських пісень. Мами й тати демонстрували свої хореографічні, кулінарні здібності, а за свої старання учасники отримували стильні українські призи: намисто з часнику, віночок з лаврового листя, цукерки з вітамінами та салом, мотанки з ниток чи  по «мішку» солі, цукру, борошна, сухарів.

     А на завершення господарі вечорниць усіх запросили до столу, щоб  почастуватись варениками з капустою, картоплею та різними смаколиками.

Вдячні батьки 3-В класу ЗОШ № 5

імені Анатолія Кореневського.

Категорія: Мои файлы | Додав: машина
Переглядів: 423 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: